















| Product Dimensions | 46cm x 58cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Touch Controls |
| Key Feature 3 | Child lock |
| Key Feature 2 | Nine power levels |
| GTIN | 8050147042694 |
| Colour | Black |
| Model Number | RI161C |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Ceramic Hob |
| Control Type | Touch |
| Cooking Element Type | Ceramic |
| Cooking Element 3 Power | Right Front - 1.2 |
| Cooking Element 1 Power | Left Rear - 2.1 |
| Cooking Element 2 Power | Right Rear 1.2 |
| Depth | 51 cm |
| Child Lock | Yes |
| Height (cm) | 46 cm |
| Features | Touch Controls, Nine power levels, Child lock |
Indesit RI161C 60cm Ceramic Hob
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

