







The Indesit IS19Q30NE Induction Hob is a sleek and modern addition to any kitchen. With four cooking zones and touch controls, this hob offers precise and efficient cooking capabilities. The boost function allows for quick heating, while the timer function helps you keep track of your cooking.
Key features of the Indesit IS19Q30NE Induction Hob include:
- Four cooking zones for versatile cooking options
- Touch controls for easy operation
- Boost function for quick heating
- Timer function to help you keep track of your cooking
- Sleek and modern design that complements any kitchen
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Electric Ceramic Hobs |
| Width | 28.4 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Product Dimensions | 5.4cm x 28.4cm x 51cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | 2 cooking zones |
| Key Feature 3 | Push&Go |
| Key Feature 2 | Touch Controls |
| GTIN | 8050147592144 |
| Colour | Black |
| Model Number | IS19Q30NE |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Induction Hob |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Power Levels | 9 |
| Weight | 5.7 kg |
| Warranty Information | 1 year labour + 10 year parts warranty |
| Shipping Weight | 5.3 kg |
| Control Type | Touch |
| Depth | 51 cm |
| Child Lock | Yes |
| Boost Function | Yes |
| Features | 2 cooking zones, Touch controls, Push&Go |
| Number of hob zones | 2 |
| Electrical connection | Hard wired |
| Control position | Front |
Indesit IS19Q30NE 28.4cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

