

















| Product Dimensions | 59.5cm x 59.5cm x 55.1cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Turn&Cook function |
| Key Feature 3 | Click&Clean |
| Key Feature 2 | LED digital timer display |
| GTIN | 8050147026717 |
| Model Number | IFW6340BLUK |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Single Built-In Oven |
| Net Main Oven Capacity | 66 L |
| Oven Accessories | 1 Grid, Baking Tray |
| Number of Ovens | Single |
| Weight | 26.4 kg |
| Shipping Height | 67 cm |
| Shipping Weight | 27.7 kg |
| Shipping Width | 64 cm |
| Shipping Depth | 65 cm |
| Depth | 55.1 cm |
| Additional Information | UK fitted plug (13 amp plug) - Quick and simple installation., Functions: Multilvel Grill, Defrosting, Keep Warm, Freasy Cook, ECO Forced Air, Turn and Cook |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Electronic Clock/Timer | Digital |
| Features | Turn&Cook function, LED digital timer display, Click&Clean |
| Energy Efficiency Class | A |
Indesit IFW6340BLUK 59.5cm Built In Electric Single Oven - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
