











| Product Dimensions | 595cm x 59.5cm x 55.1cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Full Surface grill |
| Key Feature 3 | Tilting grill |
| Key Feature 2 | Click&Clean |
| GTIN | 8050147026731 |
| Colour | Silver |
| Model Number | IFW6330IX |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built In Oven |
| Net Main Oven Capacity | 66 L |
| Oven Accessories | 1 Grid |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Shelves | 1 |
| Weight | 27.1 kg |
| Shipping Height | 67 cm |
| Shipping Weight | 28.4 kg |
| Shipping Width | 64 cm |
| Shipping Depth | 65 cm |
| Display Type | Digital |
| Depth | 55.1 cm |
| Additional Information | XL Cavity |
| Height (cm) | 595 cm |
| Electronic Clock/Timer | Analogue |
| Features | Full Surface grill, Click&Clean, Tilting grill |
| Energy Efficiency Class | A |
Indesit IFW6330IX Built-In Single Electric Oven - Stainless Steel
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
