







| Product Dimensions | 88.2cm x 59.5cm x 57.5cm |
|---|---|
| Colour | N/A |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | XXL capacity |
| Key Feature 3 | Twin variable grill |
| Key Feature 2 | Digital timer |
| GTIN | 8050147029374 |
| Model Number | IDD6340IX |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built In Oven |
| Net Main Oven Capacity | 74 L |
| Number of Ovens | Double |
| Number of Shelves | 1 |
| Weight | 46 kg |
| Shipping Height | 95.2 cm |
| Shipping Weight | 51.5 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 73 cm |
| Control Type | Electronic |
| Display Type | Digital |
| Depth | 57.5 cm |
| Additional Information | Digital Display, Fan, Defrost & Slowcook, Grill Pan Set |
| Interior Light Type | Incandescent |
| Height (cm) | 88.2 cm |
| Electronic Clock/Timer | Analogue |
| Features | XXL capacity, Digital timer, Twin variable grill |
| Energy Efficiency Class | A |
Indesit IDD6340IX Aria Built-In Double Electric Oven
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


