

























| Product Dimensions | 90cm x 60cm x 60cm |
|---|---|
| LPG Convertible | Yes |
| Colour | White |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | 10 step flame levels |
| Key Feature 3 | Click&Clean |
| Key Feature 2 | Catalytic liners |
| GTIN | 8050147594490 |
| Colour | White |
| Model Number | ID67G0MCWUK |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Double Cooker |
| Removable Door | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Net Main Oven Capacity | 79 L |
| Net Top Oven Capacity | 39 L |
| Oven Type | Gas |
| Number of Ovens | 2 |
| Number of Shelf Positions | 5 |
| Type of Grill/Griddle | Gas |
| Weight | 63 kg |
| Shipping Height | 99.4 cm |
| Shipping Weight | 66.5 kg |
| Shipping Width | 70 cm |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Secondary Oven Features | Grill, Conventional |
| Secondary Oven Type | Gas |
| Control Type | Mechanical |
| Cooking Element 4 Power | 1 |
| Cooking Element 3 Power | 3 |
| Cooking Element 1 Power | 2 |
| Cooking Element 2 Power | 2 |
| Depth | 60 cm |
| Interior Light Type | Halogen |
| Hob Element Type | Gas |
| Height (cm) | 90 cm |
| Levelling Legs | Yes |
| Main Oven Features | Conventional |
| Main Oven Type | Gas |
| Energy Efficiency Class (Main Oven) | A+ |
| Energy Efficiency Class (Secondary Oven) | A+ |
| Features | 10 step flame levels, Catalytic liners, Click&Clean |
| Energy Efficiency Class | A+ |
| Flame Safety Device | Yes |
Indesit ID67G0MCWUK 60cm Gas Cooker with Lid - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


