





















| Product Dimensions | 90cm x 50cm x 60cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Gas cooking |
| Key Feature 3 | 99L capacity |
| Key Feature 2 | Click&Clean |
| GTIN | 8050147566275 |
| Model Number | ID5G00KMWL |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Double Cooker |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Net Main Oven Capacity | 66 L |
| Oven Accessories | Yes |
| Oven Type | Conventional |
| Number of Ovens | 2 |
| Number of Shelf Positions | 5 |
| Weight | 44 kg |
| Shipping Height | 100 cm |
| Shipping Weight | 45 kg |
| Shipping Width | 57 cm |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Control Type | Electronic |
| Cooking Element 4 Power | 3000 |
| Cooking Element 3 Power | 1900 |
| Cooking Element 1 Power | 1900 |
| Cooking Element 2 Power | 1000 |
| Depth | 60 cm |
| Interior Light Type | Incandescent |
| Hob Element Type | Gas |
| Height (cm) | 90 cm |
| Main Oven Features | Conventional |
| Main Oven Type | Conventional |
| Energy Efficiency Class (Main Oven) | A+ |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | Gas cooking, Click&Clean, 99L capacity |
| Energy Efficiency Class | A+ |
| Flame Safety Device | Yes |
Indesit ID5G00KMWL Double Gas Cooker
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
