



























| Product Dimensions | 54cm x 59cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Key Feature 3 | Touch controls |
| Key Feature 2 | Dual Zone |
| GTIN | 8050147583074 |
| Model Number | IB88B60NE |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Induction Hob |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of Power Levels | 9 |
| Weight | 9 kg |
| Control Type | Touch Slider |
| Display Type | LED |
| Depth | 51 cm |
| Child Lock | Yes |
| Height (cm) | 54 cm |
| Features | Push&Go technology, Dual Zone, Touch controls |
Indesit IB88B60NE 59cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

