









| Product Dimensions | 85cm x 60cm x 59cm |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Key Feature 3 | Half Load option |
| Key Feature 2 | Fast&Clean cycle |
| GTIN | 8050147662793 |
| Colour | Silver |
| Model Number | D2FHK26SUK |
| Programmes | Eco, Intensive, Mixed, Fast&Clean 28', Pre-Wash, Push&GO |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Dishwasher |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Rinse Aid Indicator | No |
| Noise Level | 46 dB |
| Number of Temperature Settings | 3 |
| Place Setting Capacity | 14 |
| Weight | 43.1 kg |
| Water Consumption | 9.5 L |
| Shipping Height | 91 cm |
| Shipping Weight | 44.9 kg |
| Shipping Width | 62.5 cm |
| Shipping Depth | 67.5 cm |
| Control Type | Electronic |
| Depth | 59 cm |
| Child Lock | Yes |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 85 cm |
| Features | Push&Go technology, Fast&Clean cycle, Half Load option |
| Energy Efficiency Class | E |
| Drying Technology | Manual |
| Half Load Supported | No |
Indesit D2F HK26 S UK D2FHK26SUK 60cm Dishwasher - Silver- 14 Place Setting
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


