













| Product Dimensions | 43cm x 82cm x 6.6cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Igenix |
| Key Feature 1 | Modern heating glass design with modern technology |
| Key Feature 3 | Compatible with Amazon Alexa and Google Assistant |
| Key Feature 2 | Control the unit via the Igenix app on all Smart devices |
| GTIN | 5016368082836 |
| Colour | White |
| Model Number | IG9521WIFI |
| Product Category Group | SDA |
| Thermostat Available | No |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 7.1 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 6.6 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 43 cm |
| Features | Modern heating glass design with modern technology, Control the unit via the Igenix app on all Smart devices, Compatible with Amazon Alexa and Google Assistant |
Igenix IG9521WIFI Glass Panel Heater - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

