









| Product Dimensions | 43cm x 82cm x 6.6cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Igenix |
| Key Feature 1 | Ultralight: only 3.3kg |
| Key Feature 3 | SmartSensor Control: strong performance every time |
| Key Feature 2 | Boschlithium-Ion Technology: durable and powerful rechargeable battery |
| GTIN | 5016368083048 |
| Colour | Black |
| Model Number | IG9521BLWIFI |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Heater |
| Thermostat Available | No |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 7.1 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 6.6 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 43 cm |
| Features | Ultralight: only 3.3kg , Boschlithium-Ion Technology: durable and powerful rechargeable battery , SmartSensor Control: strong performance every time |
| Heat output | 2000 w |
| Fuel type | Electric |
| Style | Freestanding or Wall Mounted |
Igenix IG9521BLWIFI Glass Panel Heater - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

