







Featuring Freeview Play, you can access a huge variety of TV shows, also, as this UHD recorder can connect to the internet via Wi-Fi or an Ethernet cable, you can access some of the below entertainment services:
-ITV Player
-My5
-UKTV Player
-YouTube
-4oD
-Amazon Video
-BBC iPlayer
Finished with a black sleek design, the Humax recorder will fit in to any living area.
| Product Dimensions | 4.3cm x 25.8cm x 19.5cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Humax |
| Key Feature 1 | HDMI port, USB port |
| Key Feature 3 | 1 TB storage |
| Key Feature 2 | Bluetooth pairing |
| GTIN | 8809095669695 |
| Colour | Black |
| Model Number | FVPAURA4KGTR1TB |
| Product Category Group | CE |
| Width (cm) | 25.8 cm |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 0.8 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 19.5 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 4.3 cm |
| Features | HDMI port, USB port, Bluetooth pairing, 1 TB storage |
Humax FVPAURA4KGTR1TB Aura 4K Android TV Recorder Freeview Box - 1TB - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

