





















| Product Dimensions | 5.4cm x 59cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | 9 Power levels |
| Key Feature 3 | My Menu technology |
| Key Feature 2 | Flexi Duo Zone |
| GTIN | 5054645574858 |
| Colour | Black |
| Model Number | TB7960CBF |
| Product Category Group | White Goods |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Weight | 9.2 kg |
| Shipping Height | 12 cm |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Cooking Element Type | Induction |
| Depth | 51 cm |
| Additional Information | Join two cooking zones and obtain a wider area suitable to your larger pots or pans, 7200 kW Load Capacity |
| Height (cm) | 5.4 cm |
| Features | 9 power levels, Flexi Duo Zone, My Menu technology |
| Number of hob zones | 4 |
| Electrical connection | Hard wired |
| Control position | Front |
Hotpoint TB7960CBF 59cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

