

















| Product Dimensions | 39cm x 59.4cm x 37.9cm |
|---|---|
| Colour | Inox |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | Auto Cooking programmes |
| Key Feature 3 | Rapid defrost function |
| Key Feature 2 | Quartz grill |
| GTIN | 5054645591558 |
| Colour | Stainless/Black |
| Model Number | MF25GIXH |
| Product Category Group | White Goods |
| Weight | 15.95 kg |
| Control Type | Dial and Touch |
| Depth | 37.9 cm |
| Additional Information | Child lock, Auto clean, Grill cooking, 7 Power levels, LCD Display |
| Height (cm) | 39 cm |
| Features | Auto Cooking programmes, Quartz grill, Rapid defrost function |
Hotpoint MF25GIXH Built-In Compact Microwave Oven
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

