

















| Product Dimensions | 38.5cm x 59.5cm x 46.8cm |
|---|---|
| Colour | N/A |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | Multiwave technology |
| Key Feature 3 | 31L capacity |
| Key Feature 2 | Dynamic Crisp function |
| GTIN | 5016108966884 |
| Model Number | MD344IXH |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Microwave with Grill |
| Weight | 27 kg |
| Shipping Height | 50.6 cm |
| Shipping Weight | 29 kg |
| Shipping Width | 65.3 cm |
| Shipping Depth | 62.8 cm |
| Control Type | Electronic |
| Depth | 46.8 cm |
| Additional Information | Microwave Technology, Microwave + Grill, Dynamic Crisp |
| Height (cm) | 38.5 cm |
| Features | Multiwave technology, Dynamic Crisp function, 31L capacity |
Hotpoint MD344IXH 31 Litres Built in Microwave with Grill - Stainless Steel
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
