





















| Product Dimensions | 4.6cm x 77cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | 9 Power levels |
| Key Feature 3 | Residual Heat Indicator |
| Key Feature 2 | Easy to clean glass surface |
| GTIN | 5054645043217 |
| Colour | Black |
| Model Number | HR724BH |
| Product Category Group | White Goods |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Number of Power Levels | 9 |
| Weight | 12 kg |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Width | 86 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Cooking Element Type | Ceramic |
| Depth | 51 cm |
| Additional Information | Set your ideal time for your preparation according to your needs. |
| Child Lock | Yes |
| Height (cm) | 4.6 cm |
| Features | 9 Power levels, Easy to clean glass surface, Residual Heat indicator |
| Number of hob zones | 4 |
| Electrical connection | Hard wired |
| Control position | Front |
Hotpoint HR724BH 77cm Ceramic Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

