

































| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Chest Freezers |
| Width | 140.5 cm |
| Height | 91.6 cm |
| Product Dimensions | 91.6cm x 140.5cm x 69.8cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | 394L capacity |
| Key Feature 3 | LED Lighting |
| Key Feature 2 | Fast Freeze function |
| GTIN | 5054645668267 |
| Model Number | CS2A400HFMFA1 |
| Product Category Group | White Goods |
| Net Freezer Capacity | 394 L |
| Weight | 48.9 kg |
| Depth | 69.8 cm |
| Defrost Type | Manual |
| Child Lock | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | 394L capacity, Fast Freeze function, LED lighting |
Hotpoint CS2A400HFMFAUK1 140.5cm Chest Freezer - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

