



























| Product Dimensions | 5.4cm x 77cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | Active Cook technology |
| Key Feature 3 | 8 induction rings |
| Key Feature 2 | 18 power levels |
| GTIN | 5054645558100 |
| Model Number | ACP778CBA |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Induction Hob |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Weight | 14.4 kg |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Weight | 15.5 kg |
| Shipping Width | 86 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Control Type | Electronic |
| Cooking Element 4 Power | 1.2kW |
| Cooking Element Type | Induction |
| Cooking Element 3 Power | 1.2kW |
| Cooking Element 1 Power | 1.2kW |
| Cooking Element 2 Power | 1.2kW |
| Depth | 51 cm |
| Child Lock | Yes |
| Boost Function | Yes |
| Height (cm) | 5.4 cm |
| Features | Active Cook technology, 18 power levels, 8 induction rings |
Hotpoint ACP778CBA 77cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

