



















| Product Dimensions | 5.4cm x 65cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Hotpoint |
| Key Feature 1 | Active Cook technology/br /+gt;Active Frying & Grilling functions |
| Key Feature 2 | 18 power levels including boost |
| GTIN | 5054645558087 |
| Model Number | ACO654NE |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Induction Hob |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Number of Cooking Elements | 6 |
| Weight | 12.4 kg |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Weight | 13.5 kg |
| Shipping Width | 86 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Control Type | Electronic |
| Cooking Element 4 Power | 1.2kW |
| Cooking Element Type | Induction |
| Cooking Element 3 Power | 1.2kW |
| Cooking Element 1 Power | 1.2kW |
| Cooking Element 2 Power | 1.2kW |
| Depth | 51 cm |
| Boost Function | Yes |
| Height (cm) | 5.4 cm |
| Features | Active Cook technology/br /+gt;Active Frying & Grilling functions, 18 power levels including boost |
| Flexible Induction Zone | Yes |
Hotpoint ACO654NE 65cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

