









| Product Dimensions | 81.8cm x 59.5cm x 54.5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Hisense |
| Key Feature 1 | Adjustable feet |
| Key Feature 3 | LED display and electronic control |
| Key Feature 2 | Reversible door |
| GTIN | 6921727070845 |
| Model Number | RUL178D4AWE |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 138 L |
| Net Total Capacity | 138 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Thermostat Available | Yes |
| Weight | 28 kg |
| Shipping Height | 88.8 cm |
| Shipping Weight | 30 kg |
| Shipping Width | 62.8 cm |
| Shipping Depth | 57 cm |
| Door Alarm | Yes |
| Display Type | LED |
| Depth | 54.5 cm |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Additional Information | Adjustable feet |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN_N_ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Height (cm) | 81.8 cm |
| Features | Adjustable feet, Reversible door, LED display and electronic control |
| Energy Efficiency Class | E |
Hisense RUL178D4AWE 59.5cm Intergrated Undercounter Larder Fridge - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


