























| Product Dimensions | 5.4cm x 59.5cm x 52cm |
|---|---|
| LPG Conversion Kit Available | No |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Hisense |
| Key Feature 1 | Four zone Ceramic hob |
| Key Feature 3 | Residual Heat Indicator |
| Key Feature 2 | Stop & Go function |
| GTIN | 3838782342325 |
| Colour | Black |
| Model Number | E6431C |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Hob |
| Pan Supports | No |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Rapid Heat-up | No |
| Pan Presence Sensor | No |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 7.7 kg |
| Wok Burner | No |
| Shipping Height | 14.5 cm |
| Shipping Weight | 8.2 kg |
| Shipping Width | 71.5 cm |
| Smart Connect | No |
| Shipping Depth | 64 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 52 cm |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Additional Information | Soft Melt function to help you melt food like chocolate without burning it , Residual heat indicators , Child lock to prevent little fingers from altering the settings , Automatic safety switch-off |
| Child Lock | Yes |
| Boost Function | No |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 5.4 cm |
| Features | Four zone Ceramic hob, Stop & Go function, Residual heat indicator |
| FFD Fitted | No |
| Flexible Induction Zone | No |
| Flame Safety Device | No |
| Number of hob zones | 4 |
| Electrical connection | Hard wired |
| Control position | Front |
Hisense E6431C 59.5cm Ceramic Hob - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

