







The Haden 207210 Starbeck 2 Slice Toaster in Ivory is the perfect addition to any kitchen. With its sleek design and modern features, this toaster is sure to make your morning routine a breeze.
Key features include:
- Two slice capacity
- Variable browning control for the perfect toast every time
- Cancel, defrost, and reheat settings for added convenience
- Removable crumb tray for easy cleaning
- Self-centering function for even toasting
| Colour Group | Cream |
|---|---|
| Product Range | 2 Slice Toasters |
| Width | 8 cm |
| Height | 19.5 cm |
| Product Dimensions | 19.5cm x 8cm x 27cm |
| Colour | Ivory |
| Manufacturer | Haden |
| Key Feature 1 | Dual control |
| Key Feature 3 | Self-centering function |
| Key Feature 2 | Defrost/Reheat functions |
| GTIN | 5021961207210 |
| Colour | White |
| Model Number | 207210 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Toaster |
| Number of Slices | 2 |
| Weight | 1.25 kg |
| Shipping Height | 31.7 cm |
| Shipping Weight | 1.61 kg |
| Shipping Width | 21.8 cm |
| Shipping Depth | 21.9 cm |
| Crumb Tray | Yes |
| Depth | 27 cm |
| Defrost Function | Yes |
| Additional Information | Dual control with adjustable browning settings for personalised toasting. |
| Features | Dual control, Defrost/Reheat functions, Self-centering function |
| Slice capacity | 2 slot |
Haden 207210 Starbeck 2 Slice Toaster - Ivory
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

