











| Product Dimensions | 4.2cm x 18cm x 12.3cm |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Manufacturer | Freesat |
| Key Feature 1 | 7 Day Programme Guide |
| Key Feature 3 | Over 170 Channels (Inc 20+ in HD) |
| Key Feature 2 | Wi-Fi Enabled |
| GTIN | 5031261004228 |
| Colour | Black |
| Model Number | UHD_X |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Freesat Recorder |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 0.37 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 12.3 cm |
| Additional Information | Pause and Rewind live TV, Programme Reminders, TV Tuner: Freesat HD and 4K, Parental Controls |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 4.2 cm |
| Features | 7 Day Programme Guide, Wi-Fi Enabled, Over 170 Channels (Inc 20+ in HD) |
Freesat UHD_X UHD-X Freesat Box - Anthracite
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
