











| Product Dimensions | 4.2cm x 25cm x 15cm |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Manufacturer | Freesat |
| Key Feature 1 | 500 Hours Recording Time |
| Key Feature 3 | 7 Day Electronic Programme Guide |
| Key Feature 2 | 1TB Hard Drive Capacity |
| GTIN | 5031261004235 |
| Colour | Grey |
| Model Number | UHD_4X_1000 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Freesat Recorder |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.58 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 15 cm |
| Additional Information | Storage capacity: 1TB, Maximum Resolution: 1080p, Dolby Digital Surround Sound |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 4.2 cm |
| Features | 500 Hours Recording Time, 1TB Hard Drive Capacity, 7 Day Electronic Programme Guide |
Freesat UHD_4X_1000 UHD-4X-1000 Freesat Recorder 1TB - Anthracite
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
