The Eufy T2278V11 Robot Vacuum L60 Hybrid SES is a powerful and intelligent cleaning solution for your home. With its advanced navigation technology and strong suction power, this robot vacuum can efficiently clean all types of floors, from hardwood to carpet.
Key features of the Eufy T2278V11 Robot Vacuum L60 Hybrid SES include:
- Hybrid cleaning system combines vacuuming and mopping for a thorough clean
- Smart Dynamic Navigation technology maps out your home for efficient cleaning routes
- Ultra-strong 2200Pa suction power easily lifts dirt, dust, and debris from floors
- Customizable cleaning schedules and cleaning modes for personalized cleaning experience
- Compatible with voice control devices like Amazon Alexa and Google Assistant for hands-free operation
| Manufacturer | Eufy |
|---|---|
| GTIN | 194644178109 |
| Colour | Black |
| Model Number | T2278V11 |
| Product Range | Robotic Vacuum Cleaners |
| Width | 38.4 cm |
| Height | 44.6 cm |
| Product Dimensions | 44.6cm x 38.4cm x 35.2cm |
| Key Feature 1 | Mop Pad for Light Surface Cleaning |
| Key Feature 3 | iPath Laser Navigation & Customizable AI.Map? 2.0 |
| Key Feature 2 | Effortlessly climbs over thresholds and edges |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 57 dB |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 8.69 kg |
| Warranty Information | the warranty is activated when the customer activates the app |
| Shipping Height | 45.7 cm |
| Shipping Weight | 8.69 kg |
| Shipping Width | 36.1 cm |
| Shipping Depth | 35.2 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 35.2 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Maximum Battery Recharge Time | 5 hours |
| Maximum Battery Run Time | 120 min |
| Features | Mop Pad for Light Surface Cleaning, Effortlessly climbs over thresholds and edges, iPath Laser Navigation & Customizable AI.Map™ 2.0 |

