















The Eufy T2070G10 3-in-1 E20 Robot Vacuum is a versatile and efficient cleaning solution for your home. This robot vacuum can vacuum, sweep, and mop all in one go, making it a convenient tool for keeping your floors clean.
Key features of the Eufy T2070G10 3-in-1 E20 Robot Vacuum include:
- Powerful suction that can easily pick up dirt, dust, and debris
- Multiple cleaning modes, including auto, edge, and spot cleaning, for customized cleaning options
- Smart navigation technology that allows the robot vacuum to move seamlessly around furniture and obstacles
- Long battery life that provides up to 100 minutes of continuous cleaning
- Large dustbin capacity, reducing the frequency of emptying the bin
| Product Range | Robotic Vacuum Cleaners |
|---|---|
| Width | 9.2 cm |
| Height | 56.4 cm |
| Product Dimensions | 56.4cm x 9.2cm x 41.8cm |
| Manufacturer | Eufy |
| Key Feature 1 | 3-in-1 Design for Ultimate Cleaning Versatility |
| Key Feature 3 | AeroTurbo? Five-Stage Filtration |
| Key Feature 2 | Unparalleled Suction Power |
| GTIN | 194644288518 |
| Colour | Black |
| Key Feature 5 | Up to 75 Days of Auto-Emptying |
| Model Number | T2070G10 |
| Key Feature 4 | Triple-Laser Obstacle Avoidance |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 12.4 kg |
| Warranty Information | the warranty is activated when the customer activates the app |
| Shipping Height | 45.6 cm |
| Shipping Weight | 12.4 kg |
| Shipping Width | 43 cm |
| Shipping Depth | 41.8 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 41.8 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Maximum Battery Recharge Time | 2.5 Hours |
| Maximum Battery Run Time | 180 min |
| Features | 3-in-1 Design for Ultimate Cleaning Versatility, Unparalleled Suction Power, AeroTurbo™ Five-Stage Filtration, Triple-Laser Obstacle Avoidance, Up to 75 Days of Auto-Emptying |
| Dust Capacity | 3 L |
| Filter Type | Aeroturbo |
Eufy T2070G10 3-in-1 E20 Robot Vacuum
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
