

















| Colour Group | Silver |
|---|---|
| Product Range | Floor Cleaners |
| Width | 25.2 cm |
| Height | 202.1 cm |
| Product Dimensions | 202.1cm x 25.2cm x 25.5cm |
| Smart App Control | 1 |
| Colour | Nickel/Copper |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Cordless Cyclone Tech ? Enables flexible home cleaning |
| Key Feature 3 | Wash Hard Floors ? Cleans with fresh water throughout |
| Key Feature 2 | Automatic Hair De-tangle ? Prevents blockages effortlessly |
| GTIN | 5025155134023 |
| Colour | Silver |
| Model Number | V10CYCSUB |
| Key Feature 4 | Compact Design ? Easy handling for quick clean-ups |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Number of Power Levels | 3 |
| Weight | 3.3 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 72.2 cm |
| Shipping Weight | 5.2 kg |
| Shipping Width | 94 cm |
| Shipping Depth | 27.7 cm |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 25.5 cm |
| Accessories | Crevice tool, Docking station, Mini motorised tool, Motorbar cleaner head, Submarine wet roller head, Charger |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5hrs |
| Features | Cordless Cyclone Tech ? Enables flexible home cleaning, Automatic Hair De-tangle ? Prevents blockages effortlessly, Wash Hard Floors ? Cleans with fresh water throughout, Compact Design ? Easy handling for quick clean-ups |
Dyson V10CYCSUB Cordless Wet & Dry Vacuum Nickel/Copper
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

