





















| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Floor Cleaners |
| Width | 48.8 cm |
| Height | 50.5 cm |
| Product Dimensions | 50.5cm x 48.8cm x 48.2cm |
| Smart App Control | 1 |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Intelligent Stain Detection ? Targets dirt precisely |
| Key Feature 3 | Hygienic Cyclonic Dock ? Stores dry dirt cleanly |
| Key Feature 2 | Obstacle Navigation ? Cleans efficiently around furniture |
| GTIN | 5025155121948 |
| Colour | Black |
| Model Number | SPOTSCRUBAI |
| Key Feature 4 | 200-Minute Runtime ? Cleans large areas uninterrupted |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 15.6 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 51.6 cm |
| Shipping Weight | 21.1 kg |
| Shipping Width | 50.4 cm |
| Shipping Depth | 50.4 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 48.2 cm |
| Additional Information | 4x more suction on carpets. Self-cleaning roller, washes itself as it goes., Dry only ?200 mins. Wet & dry (Low & quiet): ? 140mins. Wet & Dry (Mid & quick) ?120. |
| Accessories | All floor sillicon brushbar, Dual side sweepers, Microfiber wet roller, Docking station |
| Bluetooth | Yes |
| Maximum Battery Recharge Time | 3Hrs |
| Features | Intelligent Stain Detection ? Targets dirt precisely, Obstacle Navigation ? Cleans efficiently around furniture, Hygienic Cyclonic Dock ? Stores dry dirt cleanly, 200-Minute Runtime ? Cleans large areas uninterrupted |
| Dust Capacity | 3 L |
Dyson SPOTSCRUBAI Cordless Spot & Scrub Vacuum Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

