

















| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Floor Cleaners |
| Width | 3.8 cm |
| Height | 116 cm |
| Product Dimensions | 116cm x 3.8cm x 22.6cm |
| Smart App Control | 1 |
| Colour | Matte Black |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Hyperdymium motor ? delivers powerful suction |
| Key Feature 3 | All-direction cleaning ? manoeuvres smoothly |
| Key Feature 2 | Slimmest design ? reaches tight spaces easily |
| GTIN | 5025155108970 |
| Colour | Black |
| Model Number | PENCILVAC |
| Key Feature 4 | Edge-clean tech ? cleans right to the edge |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 84 dB |
| Number of Power Levels | 3 |
| Weight | 1.8 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 26.7 cm |
| Shipping Weight | 4.2 kg |
| Shipping Width | 11 cm |
| Shipping Depth | 72.2 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 22.6 cm |
| Additional Information | Illuminates dust on hard floors ? both forwards and backwards.?Powerful fade-free suction. Top loading air-compression bin. Hygienic bin emptying. |
| Accessories | Rotating Combi Crevice tool, Single storage Docking station, Fluffycones cleanerhead, Charger |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5hrs |
| Maximum Battery Run Time | 30 min |
| Features | Hyperdymium motor ? delivers powerful suction, Slimmest design ? reaches tight spaces easily, All-direction cleaning ? manoeuvres smoothly, Edge-clean tech ? cleans right to the edge |
Dyson PENCILVAC Cordless Vacuum Matte Black 30 Min
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

