











| Manufacturer | Dyson |
|---|---|
| Key Feature 1 | Compatible with a range of Dyson vacuums |
| Key Feature 3 | 90 degree angle |
| Key Feature 2 | Bends comfortably under furniture |
| GTIN | 5025155058343 |
| Model Number | LOWREACHADAPTOR |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Low Reach Adaptor |
| Shipping Height | 15 cm |
| Shipping Weight | 0.46 kg |
| Shipping Width | 18.1 cm |
| Shipping Depth | 5.5 cm |
| Features | Compatible with a range of Dyson vacuums, Bends comfortably under furniture, 90 degree angle |
Dyson LOWREACHADAPTOR Low-reach Adaptor Accessory
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

