

























| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Air Purifiers |
| Width | 23 cm |
| Height | 47 cm |
| Product Dimensions | 47cm x 23cm x 23cm |
| Colour | White/Silver |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | HushJet Air Projection ? Powers room-wide purification |
| Key Feature 3 | Compact & Quiet Design ? Fits any space with low noise |
| Key Feature 2 | Advanced Automatic Sensing ? Adjusts to air quality instantly |
| GTIN | 5025155136126 |
| Colour | White |
| Model Number | HJ10 |
| Key Feature 4 | Sleek White & Silver Finish ? Blends seamlessly with decor |
| Product Category Group | SDA |
| Noise Level | 57 dB |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 3.15 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 51.5 cm |
| Shipping Weight | 4.27 kg |
| Shipping Width | 27.5 cm |
| Shipping Depth | 27.5 cm |
| Depth | 23 cm |
| Additional Information | Advanced two-stage filtration. Fully-sealed machine. Intuitive on product controls. Smart technology. Control through the MyDysonTM app or with voice control. |
| Bluetooth | Yes |
| Features | HushJet Air Projection ? Powers room-wide purification, Advanced Automatic Sensing ? Adjusts to air quality instantly, Compact & Quiet Design ? Fits any space with low noise, Sleek White & Silver Finish ? Blends seamlessly with decor |
| Filter Type | HEPA |
Dyson HJ10 Hush Jet Purifier White/Silver
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

