

















| Colour Group | Multi-coloured |
|---|---|
| Product Range | Fans |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 58.5 cm |
| Product Dimensions | 58.5cm x 15.2cm x 11.5cm |
| Colour | White/Nickel |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Ten speed options ? Perfect for year-round use |
| Key Feature 3 | Remote control ? Convenient operation from afar |
| Key Feature 2 | Adjustable oscillation ? Direct airflow easily |
| GTIN | 5025155111987 |
| Colour | White |
| Model Number | HF1 |
| Key Feature 4 | Eco-friendly design ? Lower energy bills assured |
| Product Type | Fan |
| Number of Fan Speeds | 10 |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 2.59 kg |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 22.6 cm |
| Shipping Weight | 3.65 kg |
| Shipping Width | 63.5 cm |
| Shipping Depth | 18.7 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Application/Usage | The app lets you adjust settings like airflow speed, oscillation, Auto mode, and Sleep timer remotely |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Ten speed options ? Perfect for year-round use, Adjustable oscillation ? Direct airflow easily, Remote control ? Convenient operation from afar, Eco-friendly design ? Lower energy bills assured |
Dyson 330HF1 Hot+Cool Fan Heater - White & Nickel
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

