

| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
| Width | 20.9 cm |
| Height | 22.3 cm |
| Product Dimensions | 22.3cm x 20.9cm x 10.4cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Cleaner indoor air |
| Key Feature 3 | Easy to replace |
| Key Feature 2 | Suitable for a range of Dyson fans |
| GTIN | 5025155059067 |
| Colour | White |
| Model Number | GLASSHEPAFILTER |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | 360 Glass HEPA+Carbon Filter |
| Weight | 0.78 kg |
| Shipping Height | 23.8 cm |
| Shipping Weight | 1.15 kg |
| Shipping Width | 22.8 cm |
| Shipping Depth | 22.8 cm |
| Depth | 10.4 cm |
| Features | Cleaner indoor air, Suitable for a range of Dyson fans, Easy to replace |
Dyson GLASSHEPAFILTER Air Purifier Filter - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

