



Key features of the Dyson V15FLOORDOKMUL Floor Dok include:
-
- Compatible with Dyson V15 vacuum cleaner
- Provides a secure and stable docking station for the vacuum
- Includes storage space for additional attachments and accessories
- Sleek and compact design
- Easy to assemble and install
| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Cordless Vacuum Cleaners |
| Width | 13.5 cm |
| Height | 105 cm |
| Product Dimensions | 105cm x 13.5cm x 33.5cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Freestanding charging dock - no drilling required |
| Key Feature 3 | Integrated cable tidy - clean and clutter free |
| Key Feature 2 | Accessory holder - tidy storage for up to 5 tools |
| GTIN | 5025155074428 |
| Model Number | FLOORDOK V15 |
| Key Feature 4 | Easy charging and storage - grab-and-go convenience |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Cleaner Floor Dok |
| Weight | 3.6 kg |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Shipping Height | 105.1 cm |
| Shipping Weight | 6.42 kg |
| Shipping Width | 13.5 cm |
| Shipping Depth | 33.5 cm |
| Depth | 33.5 cm |
| Features | Freestanding charging dock - no drilling required, Accessory holder - tidy storage for up to 5 tools, Integrated cable tidy - clean and clutter free, Easy charging and storage - grab-and-go convenience |
Dyson V15FLOORDOKMUL Floor Dok
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

