

















| Manufacturer | Dyson |
|---|---|
| Key Feature 1 | 3 accessories for your pet |
| Key Feature 3 | Perfect for medium and long-haired pets |
| Key Feature 2 | Compatible with a range of Dyson vacuums |
| GTIN | 5025155074398 |
| Model Number | 972205-01 PETGROOMINGKIT |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Pet Cleaning Kit |
| Shipping Height | 22.9 cm |
| Shipping Weight | 0.75 kg |
| Shipping Width | 25.1 cm |
| Shipping Depth | 8.4 cm |
| Features | 3 accessories for your pet, Compatible with a range of Dyson vacuums, Perfect for medium and long-haired pets |
Dyson PETGROOMINGKIT Pet Grooming Kit
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

