

















Introducing the Dyson 360VISNAV 360 Robot Vacuum, designed to efficiently clean your home with ease. This sleek and modern vacuum features a stunning moulded blue and nickel design that will complement any home decor.
Key Features:
- Powerful suction capabilities for thorough cleaning
- 65 minutes of run time for extended cleaning sessions
- 360-degree navigation system for precise maneuverability
- Easy-to-use controls for seamless operation
- Compact design for easy storage
| Colour Group | Blue |
|---|---|
| Product Range | Cordless Vacuum Cleaners |
| Width | 9.7 cm |
| Height | 33 cm |
| Product Dimensions | 33cm x 9.7cm x 34.5cm |
| Colour | Moulded Blue/Nickel |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | 360? visual navigation |
| Key Feature 3 | Controlled via MyDyson app |
| Key Feature 2 | Full-width brush bar |
| GTIN | 5025155047880 |
| Colour | Blue |
| Model Number | 360VISNAV |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Number of Power Levels | 4 |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 4.5 kg |
| Shipping Height | 41.5 cm |
| Shipping Weight | 7.11 kg |
| Shipping Width | 15 cm |
| Shipping Depth | 52.7 cm |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 34.5 cm |
| Accessories | Docking Station Charger |
| Bluetooth | Yes |
| Maximum Battery Recharge Time | 2.5 Hours |
| Maximum Battery Run Time | 65 min |
| Features | 360° visual navigation, Full-width brush bar, Controlled via MyDyson app |
| Dust Capacity | 0.57 L |
| Dust Collection | Dust Container |
| Filter Type | HEPA 99.99% up to 0.1 microns |
| Floor Type | All floor types |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | 65 mins |
| Weight (kg) | 4.5kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Dyson 360VISNAV 360 Robot - 65 Minutes Run Time - Moulded Blue/Nickel
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

