









The Dyson 02PROBIOTIC Hard floor cleaning solution is specifically designed to clean hard floors effectively and efficiently. This cleaning solution utilizes probiotic technology to break down dirt and grime on hard surfaces, leaving them clean and refreshed.
Key features of the Dyson 02PROBIOTIC Hard floor cleaning solution include:
- Probiotic technology to break down dirt and grime
- Specially formulated for hard floors
- Leaves surfaces clean and refreshed
- Easy to use with compatible Dyson cleaning machines
- Environmentally friendly formula
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
|---|---|
| Width | 3.95 cm |
| Height | 20.6 cm |
| Product Dimensions | 20.6cm x 3.95cm x 3.95cm |
| Manufacturer | Dyson |
| Key Feature 1 | Safe for homes with pets |
| Key Feature 3 | Formulated for Dyson machines |
| Key Feature 2 | Deep cleans floors |
| GTIN | 5025155121221 |
| Model Number | 02PROBIOTIC |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cleaning Solution |
| Weight | 0.56 kg |
| Shipping Height | 20.6 cm |
| Shipping Weight | 0.61 kg |
| Shipping Width | 4.5 cm |
| Shipping Depth | 4.5 cm |
| Depth | 3.95 cm |
| Application/Usage | For hard floors |
| Features | Safe for homes with pets, Deep cleans floors, Formulated for Dyson machines |
Dyson 02PROBIOTIC Hard floor cleaning solution
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

