





| Colour | Black |
|---|---|
| Manufacturer | Cobalt |
| Key Feature 1 | Rechargable electric motor |
| Key Feature 3 | Lights front and rear |
| Key Feature 2 | Detachable battery pack |
| GTIN | 5060880460191 |
| Colour | Black |
| Model Number | COBALT2 |
| Product Category Group | CE |
| Weight | 15 kg |
| Shipping Height | 48.5 cm |
| Shipping Weight | 14 kg |
| Shipping Width | 116.5 cm |
| Shipping Depth | 18.5 cm |
| Steer Movement | Directly By Hand |
| Suitable Age | 16 |
| Depth | 42 cm |
| Additional Information | Lightweight aviation aluminium body |
| Height (cm) | 116.6 cm |
| Features | Rechargable electric motor, Detachable battery pack, Lights front and rear |
Cobalt COBALT2 2 Foldable E-Scooter - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
