

| Product Dimensions | 82cm x 29.5cm x 61.5cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Cda |
| Key Feature 1 | Slimline design |
| Key Feature 3 | Electronic temperature control |
| Key Feature 2 | Holds up to 20 bottles |
| GTIN | 5055833404674 |
| Colour | Black |
| Model Number | FWC604BL |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Wine Cooler |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Total Capacity | 57 L |
| Optimum Ambient Temperature Range | 18 - 38°C |
| Open Door Warning | Yes |
| Number of Shelves | 5 |
| Weight | 25.8 kg |
| Shipping Height | 85 cm |
| Shipping Weight | 27.5 kg |
| Shipping Width | 30 cm |
| Shipping Depth | 60 cm |
| Shelf Type | Wooden Slide Out Shelves |
| Suitable for Out Buildings | No |
| Display Type | LED |
| Depth | 61.5 cm |
| Additional Information | External door handle, Touch controls |
| Climate Class | ST |
| Bottle Storage Capacity | 20 |
| Interior Light | Yes |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 82 cm |
| Features | Slimline design, Holds up to 20 bottles , Electronic temperature control |
| Defrost type | Auto defrost |
| Noise Level dB (A) | 39 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 101 - 130 |
CDA FWC304BL Undercounter Slimline Wine Cooler - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


