













| Product Dimensions | 4.5cm x 75.2cm x 52cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | FlameSelect |
| Key Feature 3 | Tempered glass surface |
| Key Feature 2 | 4kW Wok Burner |
| GTIN | 4242002914985 |
| Colour | Black |
| Model Number | PPQ7A6B90 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Gas Hob |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Weight | 19 kg |
| Wok Burner | Yes |
| Shipping Height | 14.5 cm |
| Shipping Weight | 20.5 kg |
| Shipping Width | 79.3 cm |
| Shipping Depth | 59.7 cm |
| Control Type | Sword Knobs |
| Cooking Element 4 Power | 3 kW |
| Cooking Element Type | Gas |
| Cooking Element 3 Power | 4 kW |
| Cooking Element 1 Power | 1 kW |
| Cooking Element 2 Power | 1.7 kW |
| Depth | 52 cm |
| Additional Information | Wok burner: powerful cooking at up to 4 kW. |
| Height (cm) | 4.5 cm |
| Features | FlameSelect, 4kW Wok Burner, Tempered glass surface |
Bosch PPQ7A6B90 Series 6 75cm Tempered Glass Gas Hob
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

