

























| Product Range | Gas Hobs |
|---|---|
| Width | 91.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Amp Rating | 13 |
| Product Dimensions | 4.5cm x 91.5cm x 52cm |
| Needs Hard Wiring by an Electrician | Yes |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | Flame Select Control ? Enables precise heat settings |
| Key Feature 3 | Spacious 90cm Width ? Accommodates multiple pans |
| Key Feature 2 | Tempered Glass Surface ? Adds durability and style |
| GTIN | 4242005496242 |
| Colour | Black |
| Model Number | PPM9A6I40 |
| Key Feature 4 | Dishwasher-safe Supports ? Simplifies cleanup tasks |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Gas Hob |
| Pan Supports | Yes |
| Power | 11.5 W |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Weight | 22.9 kg |
| Wok Burner | Yes |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 17 cm |
| Shipping Weight | 26.3 kg |
| Shipping Width | 112 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Control Type | Knob Control |
| Cooking Element Type | Gas |
| Depth | 52 cm |
| Features | Flame Select Control ? Enables precise heat settings, Tempered Glass Surface ? Adds durability and style, Spacious 90cm Width ? Accommodates multiple pans, Dishwasher-safe Supports ? Simplifies cleanup tasks |
| Electrical connection | Hard wired |
| Flame Safety Device | Yes |
Bosch PPM9A6I40 90cm Built-In Black Gas Hob
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

