











The Bosch MSM2610BGB is a must have kitchen appliance.
Designed for convenience with its lightweight frame: chopping: blending: and pureeing has never been easier. Features a four bladed stainless steel wand, this product is suitable for all your food blending prep needs.
Whether it's for making soup or a favourite dip to show off to your friends, the Bosch MSM2610BGB Hand Blender has you covered. Quick and efficient, you can use this versatile blender to chop or blend. With a sleek black colour, it will compliment any kitchen. The durable four-bladed wand produces more cutting action for perfect consistency every time. Decide your blended texture between puree, mix, or chop, you’ll get ideal results whatever you’re making.
With a lightweight and user-friendly design, you’ll achieve perfect results quickly and at the touch of a button and thanks to its constant blending speed and powerful 600W motor, the MSM2610BGB will take the hard work out of cooking. Plus an added anti-splash function making the clean-up all the easier. When you’re done, release the wand with a simple twist to clean it under running water, or pop it in the dishwasher for hassle-free cleaning.
Add one to your basket today!
| Product Dimensions | 43cm x 11cm x 11cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | 600 Watt, Ergonomic Handle |
| Key Feature 3 | Mixing/Measureing Beaker |
| Key Feature 2 | QuatroBlade, AntiSplash Function |
| GTIN | 4242002964317 |
| Colour | Black |
| Model Number | MSM2610BGB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Stick Blender |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.93 kg |
| Shipping Height | 43 cm |
| Shipping Width | 11 cm |
| Smart Connect | No |
| Shipping Depth | 11 cm |
| Depth | 11 cm |
| Additional Information | Practical mixing/ measuring beaker included: for easy measuring and mixing of small quantities , cord wrap , 4 blades , Functions: eject button, whisk, blend , Dishwasher safe parts |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 43 cm |
| Features | 600 Watt, Ergonomic Handle, QuatroBlade, AntiSplash Function, Mixing/Measureing Beaker |
Bosch MSM2610BGB CleverMixx Hand Blender 600W - Black & Anthracite
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

