







Key features:
- Total capacity of 137 liters
- Reversible door for flexible installation
- LED lighting for bright and energy-efficient illumination
- Built under design for seamless integration into your kitchen
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
|---|---|
| Width | 59.8 cm |
| Height | 82 cm |
| Product Dimensions | 82cm x 59.8cm x 54.8cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | Super Cooling function |
| Key Feature 3 | LED Lighting |
| Key Feature 2 | Home Connect |
| GTIN | 4242005389636 |
| Colour | White |
| Model Number | KUL22VFD0G |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 35 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 93 L |
| No. Refrigerator Shelves | 2 |
| Net Total Capacity | 110 L |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Weight | 30.4 kg |
| Smart Connect | Yes |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 54.8 cm |
| Additional Information | Home Connect: iService Remote, Remote Monitoring and Control, Freezer: 4 star rating, 9hr storage period in event of power failure, SuperCooling, 1 x egg tray, 1 x ice cube tray |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | Extended Temperate, Subtropical, Temperate, Tropical |
| Interior Light Type | LED |
| Interior Light | Yes |
| Installation Type | Built-Under |
| Features | Super Cooling function, Home Connect, LED lighting |
| Energy Efficiency Class | D |
| With Icebox | Yes |
| Hinge type | Fixed door on door |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 35 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 101 - 130 |
Bosch KUL22VFD0G 59.8cm Built-Under Larder Fridge - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


