























| Product Dimensions | 186cm x 60cm x 66cm |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | 300L capacity |
| Key Feature 3 | FreshSense technology |
| Key Feature 2 | MultiBox drawer |
| GTIN | 4242005183326 |
| Colour | Silver |
| Model Number | KGN34NLEAG |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Removable Door | Yes |
| Noise Level | 42 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 105 L |
| Net Refrigerator Capacity | 193 L |
| Net Total Capacity | 300 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Weight | 62.4 kg |
| Shipping Height | 192 cm |
| Shipping Weight | 68 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 76.5 cm |
| Split | 50/50 |
| Star Rating | 4 |
| Door Alarm | Yes |
| Door Handles | Integrated |
| Depth | 66 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Additional Information | NoFrost. Never defrost your fridge again. Defrosting a fridge by hand can be very annoying and time-consuming. Thanks to our new fridges with NoFrost, you can easily remove this task from your to-do list for good. Unlike in conventional fridges, the air h |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 186 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | 300L capacity, MultiBox drawer, FreshSense technology |
| Energy Efficiency Class | E |
| Promotion 3 | Bosch 5 year warranty |
| Defrost type | Frost Free |
| Noise Level dB (A) | 42 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 250 - 300 |
| Fridge/Freezer Litre split (Net) | 193L / 105L |
Bosch KGN34NLEAG 60cm 50/50 No Frost Fridge Freezer - Silver
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



