





Introducing the Bosch GUN21VFE0G 59.8cm Built In Undercounter Freezer in a sleek white finish. This freezer is designed to seamlessly integrate into your kitchen cabinetry, providing ample storage space while maintaining a modern aesthetic.
Key Features:
- 59.8cm width, perfect for undercounter installation
- Generous storage capacity for all your frozen goods
- Energy efficient design to help save on electricity costs
- Fast freeze function for quickly freezing newly added items
- Reversible door for flexible installation options
| Product Range | Integrated Freezers |
|---|---|
| Width | 59.8 cm |
| Height | 82 cm |
| Product Dimensions | 82cm x 59.8cm x 54.8cm |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | 85L capacity |
| Key Feature 3 | Home Connect compatible |
| Key Feature 2 | No Frost Technology |
| GTIN | 4242005381104 |
| Model Number | GUN21VFE0G |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Freezer |
| Noise Level | 35 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 85 L |
| Warranty Information | the 5 year warranty needs to be registered within 3 month of purchase date. either call bosch customer service team on 0344 892 8979 or register online at bosch-home.co.uk |
| Depth | 54.8 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Additional Information | Fixed hinge, Home Connect: Remote Monitoring and Control |
| Climate Class | SN/T |
| Installation Type | Under Counter |
| Features | 85L capacity, No Frost technology, Home Connect compatible |
| Energy Efficiency Class | E |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 8 kg |
| Promotion 3 | Bosch 5 year warranty |
Bosch GUN21VFE0G 59.8cm Built In Undercounter Freezer - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



