















W: 594mm
D: 570mm
Turntable diameter (mm): 360 mm
Automatic programme: Yes
Timer: Yes
Door opening: Handle
| Product Dimensions | 45.4cm x 59.4cm x 57cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | HotAir technology |
| Key Feature 3 | Pop-out controls |
| Key Feature 2 | AutoPilot 15 |
| GTIN | 4242005036660 |
| Colour | Silver |
| Model Number | CMA583MS0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Weight | 34.5 kg |
| Shipping Height | 56 cm |
| Shipping Weight | 39.1 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 57 cm |
| Additional Information | Drop down door |
| Height (cm) | 45.4 cm |
| Features | HotAir technology, AutoPilot 15, Pop-out controls |
| Turntable | Yes |
| Type | Microwave with grill and oven |
| Microwave Power output (Watts) | 900 |
| Capacity (Litres) | 41 - 45 |
| Control | Dial + Touch button |
Bosch CMA583MS0B Series 4 Built-In Combination Microwave
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

