









| Product Dimensions | 38.2cm x 59.4cm x 31.7cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | AutoPilot 7 |
| Key Feature 3 | Pop-out controls |
| Key Feature 2 | 800W power, 20L capacity |
| GTIN | 4242005038862 |
| Colour | Silver |
| Model Number | BFL523MS0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Oven Type | Microwave Ovens |
| Weight | 16 kg |
| Shipping Height | 44 cm |
| Shipping Weight | 18 kg |
| Shipping Width | 39 cm |
| Shipping Depth | 66 cm |
| Control Type | Dial and Touch |
| Depth | 31.7 cm |
| Additional Information | 7 automatic programmes (4 defrost and 3 cooking programmes in microwave function), Timer, Auto Cook Function, Control panel lock, Defrost Function, 5 Power Levels, 25.5cm Turntable Diameter |
| Height (cm) | 38.2 cm |
| Features | AutoPilot 7, 800W power, 20L capacity, Pop-out controls |
Bosch BFL523MS0B Series 4 Built-In Microwave
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

