



















| Product Dimensions | 131.5cm x 25.2cm x 20.4cm |
|---|---|
| Colour | White/Aqua |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | 2-in-1 vacuum and mop |
| Key Feature 3 | TurboSpin Motor |
| Key Feature 2 | Adaptive Clean |
| GTIN | 4242005349340 |
| Colour | White |
| Model Number | BCS71HYGGB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 82 dB |
| Number of Power Levels | 3 |
| Weight | 3 kg |
| Shipping Height | 32 cm |
| Shipping Weight | 4.36 kg |
| Shipping Width | 26 cm |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Depth | 20.4 cm |
| Additional Information | Motorised brush for more than 99.9 % dust pick-up: The All Floor Dynamic Power Brush with integrated LEDs ensures thorough cleaning on all floors. Whether hard floors, carpets, tiles or other surfaces. |
| Height (cm) | 132 cm |
| Features | 2-in-1 vacuum and mop, Adaptive Clean, TurboSpin Motor |
| Promotion 2 | Bosch10 |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 40 |
| Weight (kg) | 4.4 |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Bosch BCS71HYGGB Cordless Vacuum Cleaner 60 Minutes Run Time - White/Aqua
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

