





Bosch BCH85NGB Athlet Serie 6 ProHome Cordless Upright Vacuum Cleaner
With a 0.9 L dust capacity and the latest features, vacuuming has never been this easy. At 3.2kg, this lightweight vacuum will allow for seamless pickup from room to room.
The AllFloor HighPower brush allows for a perfect clean each time across a multitude of surfaces such as :
- Carpet
- Stone
- Laminate
- Tile
- Parquet
This HighPower brush, along side the three different power levels and a long-life motor, you can be assured this powerful vacuum cleaner will last for years to come.
Order the Bosch BCH85NGB Athlet Serie 6 ProHome Cordless Vacuum Cleaner today!
| Manufacturer | Bosch |
|---|---|
| GTIN | 4242005276899 |
| Colour | Black |
| Model Number | BCH85NGB |
| Width (cm) | 28.5cm |
| Cordless | Yes |
| Container Type | Bagless |
| Depth | 26.5cm |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | 45 |
| Weight (kg) | 3.2kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Bosch BCH85NGB Cordless Upright Vacuum Cleaner 45 Minute Run Time
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

