























Weighing just 2.4 kg, the BBS611GB has a compact and lightweight design to help you move around your home with ease. Two power levels ensure no dust or dirt is missed while the stylish moonlight blue and black finish will suit any home. For added flexibility, the exchangeable Power for ALL battery pack can also be used with a range of Bosch power and gardening tools. So, you can always be ready for any task around the house.
Enjoy fewer trips to the bin thanks to the 0.3 litre dust capacity and the docking station makes storing your cleaner a breeze. What’s more, the washable filters help keep your BBS611GB in perfect condition.
| Product Dimensions | 120cm x 20cm x 26.5cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Bosch |
| Key Feature 1 | 30-minute running time |
| Key Feature 3 | AllFloor Power Brush |
| Key Feature 2 | Detachable handheld option |
| GTIN | 4242005189946 |
| Colour | Black |
| Model Number | BBS611GB |
| Product Category Group | SDA |
| Number of Power Levels | 2 |
| Width (cm) | 200 mm |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 2.4 kg |
| Warranty Information | 1 year battery Warranty Only |
| Shipping Height | 20 cm |
| Shipping Width | 80 cm |
| Shipping Depth | 80 cm |
| Cordless | Yes |
| Container Type | Bagless |
| Depth | 26.5 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 120 cm |
| Features | 30-minute running time, Detachable handheld option, AllFloor Power Brush |
| Promotion 2 | Bosch10 |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 30 |
| Weight (kg) | 2.40 kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Bosch BBS611GB Unlimited Serie 6 ProClean Cordless Vacuum Cleaner - 30 Minute Run Time
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

